Martin - Anty a jeho parta
Martin - Anty a jeho parta
Informace o oddílu
Tábor
Vedoucí
Jak nás najít

Akce Lvíčat
Akce Pavoučků
Společné akce
Staří lvi
Ostatní o oddílu
Naše fotky
Plánované akce
Zpět na začátek
Všechny články [#]
Diskuze

Jak bodujeme, co vzít na výpravu, co na tábor
Najít se na fotkách
Přidat fotku nebo článek
408. výprava Lvíčat a 167. Pavoučků
407. výprava Lvíčat
166. výprava Pavoučků
406. výprava Lvíčat
165. výprava Pavoučků
Žádné akce

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Petr Malát
2002-2011

Web běží u
klfree.net


Brigáda v Nebřezinách

Další vylepšení naší táborové základy

Když jsem na jedné z porad, které míváme pravidelně po schůzce, začal hovořit o nutnosti uspořádat víkendovou brigádu v Nebřezinách, tedy na naší táborové základně, a předčítal jsem seznam toho, co bychom tam podle mého měli všechno udělat, přesvědčili mě kolegové, že to přeci zvládneme za jediný den. Měli pravdu. Nebylo toho málo, ale když jsme to tak probírali, tak jsem musel uznat, že jejich návrh na jednodenní akci je správný.

Obvyklá rozmanitost prací byla tentokrát zúžena vesměs na natírání, k němuž připadlo přesazení tří stromků a instalování nových bytelných schůdků k chlapecké umyvárně. Vůbec se to kolem umyvárny hodně točilo.

V sobotu 17. října jsme se sešli v počtu sedmi před skladem, odkud jsme do dvou aut naložili všechno připravené, což v souladu s plánem byly ponejvíce barvy, štětce, kelímky, ale i váleček a vanička na barvu.

Do Nebřezin dojela obě auta sotva pět minut po sobě, takže jsme hned mohli vyndat několik potřebných věcí z podsadovníku, u kterého pak zůstali Petra s Fandou, kteří natřeli tyče, jež v létě používáme na závěsy, které nám vytvářejí jednotlivé „místnosti“ ve velkém stanu.

Ostatní přejeli s traktorem na druhou stranu až do místa našeho tábora, přesněji pod umyvárnu. Odtud se Bahňák a Judman vydali do lesa, aby na jednom místě vykopali tři malé náletové smrčky.

Standa se postaral nejprve o oheň a uvaření čaje. Dlužno dodat, že se při tom opět ukázalo, jak špatně byl kotlík od kohosi z vás, kdo to měl naposledy na starosti, umytý. Tak holt jsme měli čaj s krupicovou kaší.

Já jsem se spolu s nováčkem Honzou dal do natírání vnitřních stěn dívčí umyvárny. Já jsem pomocí válečku nanášel barvu na větší plochy a Honza za mnou dobarvoval rohy a další místa, kam se válečkem nebylo možno dostat.

Standa se v souběhu s vařením pustil do natírání plechového lemování střechy, což netrvalo dlouho, takže to byl on, kdo dokončil jako první dva úkoly.

Honza na závěr prací v dívčí umyvárně natřel i podlahu. Nečekali jsme, až to uschne, a hned jsme tam začali přenášet věci uskladněné v umyvárně chlapecké.

Zhruba v tu dobu dorazili od podsadovníku Petra s Fandou a hned se zapojili do hloubení jam na stromky a já se Standou jsme začali sestavovat schůdky k chlapecké části.

Když Bahňák a Judman přinesli dva první stromky, udělali jsme si přestávku na oběd. Někdo si ohřál guláš, někdo opekl vuřty a jiní se pustili do doma připravených řízků či jiné krmě.

V odpolední části prací jsme nejprve přenosili zbývající věci od chlapců k děvčatům a Petra s Honzou začali barvit stěny v uvolněné části u kluků. Standa a já jsme dokončili nové schůdky, které byly hned zašlapány, takže prošly slušným křtem a ukázalo se, že budou dobrou součástí celého komplexu.

Jámy na stromky byly hotové, a tak jsem se pustil do přesazování. Míra s Judmanem po návratu nově vysazené stromky řádně zalili vodou z potůčku a Standa ještě jednou přetřel plechy na střeše.

Najednou tu bylo spousta lidí a již málo práce. Začali jsme proto uklízet, ale prioritní bylo dokončit vymalování stěn umyvárny a posléze pak i podlahy.

Ještě nebyly tři hodiny a my měli hotovo. Naložili jsme všechno do vozíku za traktorem, nasedli a jeli zpět k Eretovům. Tam jsme odnesli do podsadovníku to, co tam patří, vrátili tam nově natřené tyče na závěsy a zavřeli to nově natřenými deskami, kterým honosně říkáme dveře.

Bahňák s Petrou, Judmanem a Standou odjeli hned zpět do Kladna, zatímco jsem já v doprovodu Honzy a Fandy navštívil Eretovy.

Krátce před čtvrtou hodinou jsme i my vyrazili směrem ke svým domovům.

Jediné z plánovaného, co jsme neudělali, bylo zajistit dílce lávky, které se svezly z původního místa, kam jsme je po táboře dali. To ovšem není žádný velký problém, protože lávka není nijak ohrožena, že by ji vzala jarní voda, a krom toho při další návštěvě třeba jen jednoho z nás bude stačit kusem provazu jednotlivé dílce přivázat k blízkému stromu.

Všem sedmi dobrovolníkům, kteří se této brigády zúčastnili, patří velké poděkování za to, že opět posunuli vybavenost naší táborové základny na vyšší úroveň. Díky kamarádi.

Váš Tumaj

Fotografie z akce jsou zde


tumaj
2015-11-02
počet zobrazení: 464
Fotky

[Promítnout fotky]
Související články
Související soubory
Komentáře k článku
3.7.2020 22:17 ZAP (neověřeno)


Jméno
Heslo
Bez hesla (Totožnost nebude ověřena)

Komentář:09-F9-11-02-9D-74-E3-5B-D8-41-56-C5-63-56-88-C0